Ελάτε να ανταμώσουμε και να διασκεδάσουμε όπως παλιά με παραδοσιακούς χορούς και αποκριάτικα τραγούδια, την Πέμπτη 23 Φεβρουαρίου και ώρα 19:30 στο Άναμμα της καλής φωτιάς στην Κεντρική Πλατεία Λιβαδειάς.
Προσυγκέντρωση μεταμφιεσμένων θα πραγματοποιηθεί στην Πλατεία Ταμπάχνας ώρα 19:00 που με τη συνοδεία της Φιλαρμονικής Ορχήστρας Λιβαδειάς και πολύ κέφι θα διασχίσουν την πόλη για να φτάσουν στην Κεντρική Πλατεία Λιβαδειάς που θα ξεκινήσει το γλέντι.
Ο Δήμος Λεβαδέων σε συνεργασία με τον Λαογραφικό και Πολιτιστικό Σύλλογο Λιβαδειάς το “Γαϊτανάκι”, τον Σύλλογο Ευρυτάνων “Τα Άγραφα”, τον Σύλλογο Γυναικών Αγίου Νικολάου, τον Χορευτικό Λαογραφικό Όμιλο Λιβαδειά, τον Αθλητικό και Πολιτιστικό Σύλλογο Γυναικών Λιβαδειάς και τη Φιλαρμονική Ορχήστρα Λιβαδειάς, σας καλούν όλους στην εκδήλωση για το άναμμα της φωτιάς με αποκριάτικα τραγούδια, χορούς, κέφι και κεράσματα για όλους τους παρευρισκόμενους.
Επίσης, ενημερώνουμε ότι το Άναμμα της καλής φωτιάς στην Κοινότητα Βασιλικών θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 26 Φεβρουαρίου 2023 και ώρα 18:00.
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
- Τίμησαν τη μνήμη όσων πολέμησαν και αντιστάθηκαν για τίς αξίες και τα ιδανικά της πατρίδας- Στη Χανδρού του Δήμου Μινώα Πεδιάδας
- Η παράσταση «Αρνητικοί Χώροι» στο Κηποθέατρο «Νίκος Καζαντζάκης» από τη Δημοτική Σχολή χορού της ΑΑΗ ΑΕ ΟΤΑ
- 30η Πρόσκληση Δημοτικής Επιτροπής
- Με μεγάλη επιτυχία η μουσική παράσταση «Σκύλος στο Δρόμο» από το Δήμο Ηρακλείου
- ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ TO ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΑΘΛΗΤΙΚΗΣ ΡΟΜΠΟΤΙΚΗΣ – MINOAN ROBOTSPORTS COMPETITION JUNIOR ΧΘΕΣ, ΚΥΡΙΑΚΗ 16 ΙΟΥΝΙΟΥ, ΣΤΟ ΦΙΛΩΝΙΔΕΙΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΛΙΜ. ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ.
- «Πράσινες» δωρεάν μετακινήσεις από τον Δήμο Αλεξανδρούπολης με ηλεκτρικά ποδήλατα
- Ανακοίνωση του Δήμου Νίκαιας-Αγ. Ι. Ρέντη για το γήπεδο ποδοσφαίρου της Νεάπολης
- Έρχεται η 5η Χαρτοδιαδρομή το Σάββατο 15 Ιουνίου στο Δήμο Ηρακλείου από την Αντιδημαρχία Εθελοντισμού