Σε ενίσχυση της προστασίας και της ιχνηλάτησης στα σχολεία για τον κορονοϊό, προέβη ο Δήμος Τρικκαίων, παρέχοντας δωρεάν self tests στις σχολικές καθαρίστριες.
Όπως τόνισε η αντιδήμαρχος Εφη Λεβέντη, «προσπαθούμε να συμβάλλουμε στην προσπάθεια, το σχολικό περιβάλλον και η εκπαιδευτική κοινότητα, να είναι περισσότερο ασφαλείς».
Κάθε εβδομάδα παρέχονται δύο δωρεάν tests στο προσωπικό που έχει επιφορτιστεί από την αρχή της πανδημίας, με την καθαριότητα στον ευαίσθητο χώρο των σχολείων.
Ηδη δόθηκαν τα τρία πρώτα tests (την περασμένη Πέμπτη και τη Δευτέρα) και την ερχόμενη Πέμπτη θα δοθούν δύο ακόμη.
Τα tests δίνονται σε 105 καθαρίστριες (αορίστου και ορισμένου χρόνου) που έχουν αναλάβει την καθαριότητα των σχολείων πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης στον Δήμο Τρικκαίων.
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
- Τίμησαν τη μνήμη όσων πολέμησαν και αντιστάθηκαν για τίς αξίες και τα ιδανικά της πατρίδας- Στη Χανδρού του Δήμου Μινώα Πεδιάδας
- Η παράσταση «Αρνητικοί Χώροι» στο Κηποθέατρο «Νίκος Καζαντζάκης» από τη Δημοτική Σχολή χορού της ΑΑΗ ΑΕ ΟΤΑ
- 30η Πρόσκληση Δημοτικής Επιτροπής
- Με μεγάλη επιτυχία η μουσική παράσταση «Σκύλος στο Δρόμο» από το Δήμο Ηρακλείου
- ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ TO ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΑΘΛΗΤΙΚΗΣ ΡΟΜΠΟΤΙΚΗΣ – MINOAN ROBOTSPORTS COMPETITION JUNIOR ΧΘΕΣ, ΚΥΡΙΑΚΗ 16 ΙΟΥΝΙΟΥ, ΣΤΟ ΦΙΛΩΝΙΔΕΙΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΛΙΜ. ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ.
- «Πράσινες» δωρεάν μετακινήσεις από τον Δήμο Αλεξανδρούπολης με ηλεκτρικά ποδήλατα
- Ανακοίνωση του Δήμου Νίκαιας-Αγ. Ι. Ρέντη για το γήπεδο ποδοσφαίρου της Νεάπολης
- Έρχεται η 5η Χαρτοδιαδρομή το Σάββατο 15 Ιουνίου στο Δήμο Ηρακλείου από την Αντιδημαρχία Εθελοντισμού