Την Πέμπτη 26 Φεβρουαρίου πραγματοποιήθηκαν τα εγκαίνια του νεόδμητου Δημοτικού Βρεφονηπιακού Σταθμού στην οδό Μαιάνδρου 113 στη Νέα Φιλαδέλφεια. Η τελετή έγινε παρουσία της Δημοτικής Αρχής και της προηγούμενης Δημοτικής Αρχής, Δημοτικών Συμβούλων, εκπροσώπου της Ενδιάμεσης Διαχειριστικής Αρχής Περιφέρειας Αττικής, Εργαζομένων του Δήμου, γονέων και παιδιών.
Τον Αγιασμό τέλεσε ο Σεβασμιότατος Mητροπολίτης Ν. Ιωνίας και Φιλαδέλφειας κ. Γαβριήλ. Ο Δήμαρχος στην ομιλία του ευχαρίστησε γονείς και εργαζόμενους του Σταθμού καθώς και την προηγούμενη Δημοτική Αρχή για την υλοποίηση σε μεγάλο βαθμό του έργου. Τόνισε: «Σκοπός μας είναι να συνεχιστεί η βελτίωση των κτιριακών υποδομών των παιδικών σταθμών της πόλης μας και να διασφαλιστεί το δικαίωμα των γονέων στην πρόσβαση σε δημόσιους και δωρεάν παιδικούς σταθμούς.
Επόμενος στόχος μας η ολοκλήρωση της κατασκευής του Βρεφονηπιακού Σταθμού στη Νέα Χαλκηδόνα (Οδυσσέως 2)
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
- Τίμησαν τη μνήμη όσων πολέμησαν και αντιστάθηκαν για τίς αξίες και τα ιδανικά της πατρίδας- Στη Χανδρού του Δήμου Μινώα Πεδιάδας
- Η παράσταση «Αρνητικοί Χώροι» στο Κηποθέατρο «Νίκος Καζαντζάκης» από τη Δημοτική Σχολή χορού της ΑΑΗ ΑΕ ΟΤΑ
- 30η Πρόσκληση Δημοτικής Επιτροπής
- Με μεγάλη επιτυχία η μουσική παράσταση «Σκύλος στο Δρόμο» από το Δήμο Ηρακλείου
- ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ TO ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΑΘΛΗΤΙΚΗΣ ΡΟΜΠΟΤΙΚΗΣ – MINOAN ROBOTSPORTS COMPETITION JUNIOR ΧΘΕΣ, ΚΥΡΙΑΚΗ 16 ΙΟΥΝΙΟΥ, ΣΤΟ ΦΙΛΩΝΙΔΕΙΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΛΙΜ. ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ.
- «Πράσινες» δωρεάν μετακινήσεις από τον Δήμο Αλεξανδρούπολης με ηλεκτρικά ποδήλατα
- Ανακοίνωση του Δήμου Νίκαιας-Αγ. Ι. Ρέντη για το γήπεδο ποδοσφαίρου της Νεάπολης
- Έρχεται η 5η Χαρτοδιαδρομή το Σάββατο 15 Ιουνίου στο Δήμο Ηρακλείου από την Αντιδημαρχία Εθελοντισμού