Η Πέμπτη 6 Απριλίου 2023 ήταν μια όμορφη ημέρα για τη δομή “Η Κουζίνα της Καρδιάς μας”, η οποία υποδέχτηκε στον χώρο της τα παιδιά του ΚΔΑΠ-ΜΕΑ δήμου Παύλου Μελά.
Η πρωτοβουλία της Αντιδημάρχου Κοινωνικής Πολιτικής, κ. Χαράς Αμανατίδου να γνωρίσουν τα παιδιά τη νέα δομή δημιούργησε ένα πολύ όμορφο κλίμα, όπου τα παιδιά έγιναν μικροί σεφ και με τη Λέσχη Αρχιμαγείρων Βορείου Ελλάδας προετοίμασαν και προσέφεραν με μεράκι και προθυμία ένα επιπλέον μεσημεριανό γεύμα στους ωφελούμενους της δομής.
Επίσης στον όμορφα στολισμένο αύλειο χώρο του Παιδικού σταθμού “Ουράνιο Τόξο” τα παιδιά απόλαυσαν νηστίσιμο πρωινό και κουλουράκια που ετοίμασαν τα μέλη του ΚΑΠΗ Ηλιούπολης και ανέλαβαν να ζωγραφίσουν πασχαλινά σχέδια λόγω των ημερών.
Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν ο Δήμαρχος Παύλου Μελά Δημήτρης Δεμουρτζίδης, η Αντιδήμαρχος Κοινωνικής Πολιτικής Χαρά Αμανατίδου, ο Πρόεδρος της ΙΡΙΣ Παναγιώτης Τριανταφυλλίδης και η δημοτική σύμβουλος και γραμματέας του Δημοτικού Συμβουλίου Μαρία Σαββίδου.
Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους σεφ της Λέσχης Αρχιμαγείρων Βορείου Ελλάδας που συμμετείχαν στην εκδήλωση, για την ευαισθησία τους και την άμεση ανταπόκρισή τους σε κάθε κάλεσμα της Αντιδημαρχίας Κοινωνικής Πολιτικής.
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
- Τίμησαν τη μνήμη όσων πολέμησαν και αντιστάθηκαν για τίς αξίες και τα ιδανικά της πατρίδας- Στη Χανδρού του Δήμου Μινώα Πεδιάδας
- Η παράσταση «Αρνητικοί Χώροι» στο Κηποθέατρο «Νίκος Καζαντζάκης» από τη Δημοτική Σχολή χορού της ΑΑΗ ΑΕ ΟΤΑ
- 30η Πρόσκληση Δημοτικής Επιτροπής
- Με μεγάλη επιτυχία η μουσική παράσταση «Σκύλος στο Δρόμο» από το Δήμο Ηρακλείου
- ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ TO ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΑΘΛΗΤΙΚΗΣ ΡΟΜΠΟΤΙΚΗΣ – MINOAN ROBOTSPORTS COMPETITION JUNIOR ΧΘΕΣ, ΚΥΡΙΑΚΗ 16 ΙΟΥΝΙΟΥ, ΣΤΟ ΦΙΛΩΝΙΔΕΙΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΛΙΜ. ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ.
- «Πράσινες» δωρεάν μετακινήσεις από τον Δήμο Αλεξανδρούπολης με ηλεκτρικά ποδήλατα
- Ανακοίνωση του Δήμου Νίκαιας-Αγ. Ι. Ρέντη για το γήπεδο ποδοσφαίρου της Νεάπολης
- Έρχεται η 5η Χαρτοδιαδρομή το Σάββατο 15 Ιουνίου στο Δήμο Ηρακλείου από την Αντιδημαρχία Εθελοντισμού