Συνάντηση με τον Γενικό Διευθυντή της Γενικής Διεύθυνσης Περιφερειακής Πολιτικής και Αστικής Ανάπτυξης της Ευρωπαϊκής Ένωσης, Nicola De Michelis είχε η αντιδήμαρχος Ενέργειας, Φυσικών Πόρων και Δ.Ε. Τραϊανούπολης Ελένη Ιντζεπελίδου, στο πλαίσιο επισκέψεώς του στην Περιφέρεια Αν. Μακεδονίας και Θράκης, στις 23.02.2023.
Ο κ. Nicola De Michelis πραγματοποίησε επιτόπια επίσκεψη στο γεωθερμικό πεδίο Αρίστηνου. Εκεί, ενημερώθηκε από την αρμόδια αντιδήμαρχο για την εξέλιξη του έργου καθώς και για την προετοιμασία φακέλου για την επέκταση του δικτύου τηλεθέρμανσης σε οικισμούς της Δ.Ε. Τραϊανούπολης.
Στη συνάντησε συμμετείχε επίσης, ο Προϊστάμενος της Ειδικής Υπηρεσίας Διαχείρισης του Προγράμματος «Ανατολική Μακεδονία, Θράκη» Παναγιώτης Κουδουμάκης και ο εκπρόσωπος της αναδόχου εταιρίας του έργου «Αξιοποίηση Τμήματος του Γεωθερμικού Πεδίου Αρίστηνου – Κατασκευή Θερμικού Σταθμού και δικτύων τηλεθέρμανσης αγροτικών θερμοκηπιακών εγκαταστάσεων και κτηρίων», το οποίο εντάσσεται και χρηματοδοτείται από το Επιχειρησιακό Πρόγραμμα «Ανατολική Μακεδονία και Θράκη» της προγραμματικής περιόδου 2014-2020.
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
- Τίμησαν τη μνήμη όσων πολέμησαν και αντιστάθηκαν για τίς αξίες και τα ιδανικά της πατρίδας- Στη Χανδρού του Δήμου Μινώα Πεδιάδας
- Η παράσταση «Αρνητικοί Χώροι» στο Κηποθέατρο «Νίκος Καζαντζάκης» από τη Δημοτική Σχολή χορού της ΑΑΗ ΑΕ ΟΤΑ
- 30η Πρόσκληση Δημοτικής Επιτροπής
- Με μεγάλη επιτυχία η μουσική παράσταση «Σκύλος στο Δρόμο» από το Δήμο Ηρακλείου
- ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ TO ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΑΘΛΗΤΙΚΗΣ ΡΟΜΠΟΤΙΚΗΣ – MINOAN ROBOTSPORTS COMPETITION JUNIOR ΧΘΕΣ, ΚΥΡΙΑΚΗ 16 ΙΟΥΝΙΟΥ, ΣΤΟ ΦΙΛΩΝΙΔΕΙΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΛΙΜ. ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ.
- «Πράσινες» δωρεάν μετακινήσεις από τον Δήμο Αλεξανδρούπολης με ηλεκτρικά ποδήλατα
- Ανακοίνωση του Δήμου Νίκαιας-Αγ. Ι. Ρέντη για το γήπεδο ποδοσφαίρου της Νεάπολης
- Έρχεται η 5η Χαρτοδιαδρομή το Σάββατο 15 Ιουνίου στο Δήμο Ηρακλείου από την Αντιδημαρχία Εθελοντισμού