Ο Δήμος Ξηρομέρου και προσωπικά ο Δήμαρχος Ερωτόκριτος Γαλούνης, συγχαίρει τη ποδοσφαιρική ομάδα Φλόγα Παλαιομάνινας, η οποία κατέκτησε το κύπελο του νομού Αιτωλοακαρνανίας και κάνοντας εξαιρετική πορεία στο τοπικό πρωτάθλημα. Το αθλητικό πνεύμα και το ήθος της Φλόγας αποτελεί παράδειγμα για τους νέους του δήμου μας. Η δημοτική αρχή, σε μέρες κρίσης και οικονομικής στενότητας, θα εξαντλήσει κάθε δυνατότητα βοήθειας, τόσο στη Φλόγα όσο και στα άλλα αθλητικά σωματεία, με απαράβατο κανόνα την τήρηση της νομιμότητας.
Θερμά συγχαρητήρια!
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
- Τίμησαν τη μνήμη όσων πολέμησαν και αντιστάθηκαν για τίς αξίες και τα ιδανικά της πατρίδας- Στη Χανδρού του Δήμου Μινώα Πεδιάδας
- Η παράσταση «Αρνητικοί Χώροι» στο Κηποθέατρο «Νίκος Καζαντζάκης» από τη Δημοτική Σχολή χορού της ΑΑΗ ΑΕ ΟΤΑ
- 30η Πρόσκληση Δημοτικής Επιτροπής
- Με μεγάλη επιτυχία η μουσική παράσταση «Σκύλος στο Δρόμο» από το Δήμο Ηρακλείου
- ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ TO ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΑΘΛΗΤΙΚΗΣ ΡΟΜΠΟΤΙΚΗΣ – MINOAN ROBOTSPORTS COMPETITION JUNIOR ΧΘΕΣ, ΚΥΡΙΑΚΗ 16 ΙΟΥΝΙΟΥ, ΣΤΟ ΦΙΛΩΝΙΔΕΙΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΛΙΜ. ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ.
- «Πράσινες» δωρεάν μετακινήσεις από τον Δήμο Αλεξανδρούπολης με ηλεκτρικά ποδήλατα
- Ανακοίνωση του Δήμου Νίκαιας-Αγ. Ι. Ρέντη για το γήπεδο ποδοσφαίρου της Νεάπολης
- Έρχεται η 5η Χαρτοδιαδρομή το Σάββατο 15 Ιουνίου στο Δήμο Ηρακλείου από την Αντιδημαρχία Εθελοντισμού