Κατά την συνάντηση (3/3/2015) που είχαν εκπρόσωποι του νομού Βοιωτίας με τον Αναπληρωτή Υπουργό Υγείας κ. Ανδρέα Ξανθό έγινε μια ουσιαστική συζήτηση για τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν τα Νοσοκομεία Λιβαδειάς και Θηβών και για τα οποία ο Αναπληρωτής Υπουργός Υγείας ήταν απόλυτα ενήμερος.
Ο κ. Ξανθός ενημέρωσε τους Βοιωτούς εκπροσώπους ότι το Υπουργείο Υγείας, στο πλαίσιο της επιβίωσης του συστήματος Υγείας, θα προχωρήσει σε άμεσες ενέργειες όπως είναι η τοποθέτηση ιατρικού προσωπικού στα δύο Νοσοκομεία και έθεσε για το μέλλον τη συζήτηση για την αναβάθμισή τους.
Στη συνάντηση συμμετείχαν οι βουλευτές του Νομού Βοιωτίας κ.κ. Γιάννης Σταθάς, Αθανάσιος Σκούμας και Ευάγγελος Μπασιάκος, η Δήμαρχος Λεβαδέων κα Γιώτα Πούλου, ο Δήμαρχος Θηβαίων κ. Σπυρίδωνας Νικολάου, ο Διοικητής και ο Υποδιοικητής των Νοσοκομείων Λιβαδειάς και Θήβας, οι Πρόεδροι των Ιατρικών Συλλόγων Λιβαδειάς και Θήβας, ο Πρόεδρος του Επιμελητηρίου Βοιωτίας κ. Παναγιώτης Αγνιάδης, καθώς και οι εκπρόσωποι των εργαζομένων των δύο Νοσοκομείων.
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
- Τίμησαν τη μνήμη όσων πολέμησαν και αντιστάθηκαν για τίς αξίες και τα ιδανικά της πατρίδας- Στη Χανδρού του Δήμου Μινώα Πεδιάδας
- Η παράσταση «Αρνητικοί Χώροι» στο Κηποθέατρο «Νίκος Καζαντζάκης» από τη Δημοτική Σχολή χορού της ΑΑΗ ΑΕ ΟΤΑ
- 30η Πρόσκληση Δημοτικής Επιτροπής
- Με μεγάλη επιτυχία η μουσική παράσταση «Σκύλος στο Δρόμο» από το Δήμο Ηρακλείου
- ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ TO ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΑΘΛΗΤΙΚΗΣ ΡΟΜΠΟΤΙΚΗΣ – MINOAN ROBOTSPORTS COMPETITION JUNIOR ΧΘΕΣ, ΚΥΡΙΑΚΗ 16 ΙΟΥΝΙΟΥ, ΣΤΟ ΦΙΛΩΝΙΔΕΙΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΛΙΜ. ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ.
- «Πράσινες» δωρεάν μετακινήσεις από τον Δήμο Αλεξανδρούπολης με ηλεκτρικά ποδήλατα
- Ανακοίνωση του Δήμου Νίκαιας-Αγ. Ι. Ρέντη για το γήπεδο ποδοσφαίρου της Νεάπολης
- Έρχεται η 5η Χαρτοδιαδρομή το Σάββατο 15 Ιουνίου στο Δήμο Ηρακλείου από την Αντιδημαρχία Εθελοντισμού