Ο Δήμαρχος Μεγαρέων κ. Γρηγόρης Σταμούλης, στο πλαίσιο των επαφών του με την νέα Κυβέρνηση, συνεχίζει τις συναντήσεις με στελέχη και Υπουργούς.
Στόχος αυτών των επαφών είναι η γνωστοποίηση των τοπικών προβλημάτων και ζητημάτων γενικώς που αφορούν την ευρύτερη περιοχή των Μεγάρων και της Νέας Περάμου, με σκοπό να εξασφαλιστούν πόροι και στηρίγματα προκειμένου να υποστηριχθεί η προσπάθεια της περαιτέρω ανάπτυξης του Δήμου Μεγαρέων και να βρεθούν λύσεις ρεαλιστικές και σε σύντομο χρονικό διάστημα.
Ετσι λοιπόν την περασμένη εβδομάδα επισκέφθηκε στο Γραφείο του, τον Υπουργό Εσωτερικών και Διοικητικής Ανασυγκρότησης κ. Νίκο Βούτση και ήταν η πρώτη επίσκεψη Δημάρχου στο Γραφείο του, συνοδευόμενος μάλιστα από τον Α’ Αντιπρόεδρο της βουλής των Ελλήνων κ. Αλέξη Μητρόπουλο και τον Αντιδήμαρχο υπεύθυνο για τα Οικονομικά του Δήμου κ. Ιερόθεο Πολυχρόνη.
Η συνάντηση έγινε σε θερμό και φιλικό κλίμα και ο κ. Σταμούλης έθεσε υπ’ όψη του Υπουργού πολλά ζητήματα που αφορούν στο Δήμο Μεγαρέων και στις αναπτυξιακές του προοπτικές.
Ο κ. Βούτσης έδειξε εξαιρετικά ειλικρινές ενδιαφέρον και υπεσχέθη στο Δήμαρχο
αμέριστη συμπαράσταση έτσι ώστε να υπάρξουν όσο το δυνατόν συντομότερα θετικά αποτελέσματα.
Σε κάθε περίπτωση οι επαφές του Δήμου με την Κυβέρνηση είναι τακτικές και θα συνεχιστούν.
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
- Τίμησαν τη μνήμη όσων πολέμησαν και αντιστάθηκαν για τίς αξίες και τα ιδανικά της πατρίδας- Στη Χανδρού του Δήμου Μινώα Πεδιάδας
- Η παράσταση «Αρνητικοί Χώροι» στο Κηποθέατρο «Νίκος Καζαντζάκης» από τη Δημοτική Σχολή χορού της ΑΑΗ ΑΕ ΟΤΑ
- 30η Πρόσκληση Δημοτικής Επιτροπής
- Με μεγάλη επιτυχία η μουσική παράσταση «Σκύλος στο Δρόμο» από το Δήμο Ηρακλείου
- ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ TO ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΑΘΛΗΤΙΚΗΣ ΡΟΜΠΟΤΙΚΗΣ – MINOAN ROBOTSPORTS COMPETITION JUNIOR ΧΘΕΣ, ΚΥΡΙΑΚΗ 16 ΙΟΥΝΙΟΥ, ΣΤΟ ΦΙΛΩΝΙΔΕΙΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΛΙΜ. ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ.
- «Πράσινες» δωρεάν μετακινήσεις από τον Δήμο Αλεξανδρούπολης με ηλεκτρικά ποδήλατα
- Ανακοίνωση του Δήμου Νίκαιας-Αγ. Ι. Ρέντη για το γήπεδο ποδοσφαίρου της Νεάπολης
- Έρχεται η 5η Χαρτοδιαδρομή το Σάββατο 15 Ιουνίου στο Δήμο Ηρακλείου από την Αντιδημαρχία Εθελοντισμού