Με μεγάλη συμμετοχή πραγματοποιήθηκε το σεμινάριο της Σχολής Γονέων Προσχολικής Ηλικίας του Δήμου Ιλίου, τη Δευτέρα 6 Νοεμβρίου 2017, στον 12ο Παιδικό Σταθμό, με θέμα «Παιδικές ιώσεις, εμβολιασμός, πρόληψη και διατροφή», όπου ο Παιδίατρος του Δήμου Μανώλης Κωστόπουλος, μετά την ανάπτυξη του θέματος, απάντησε διεξοδικά σε πολλά ερωτήματα, κατά τη συζήτηση που ακολούθησε.
Όπως χαρακτηριστικά δήλωσε ο Δήμαρχος Ιλίου Νίκος Ζενέτος:
«Η προσχολική ηλικία είναι ένα εξελικτικό στάδιο ζωτικής σημασίας. Η ανατροφή του παιδιού, είναι ίσως η σημαντικότερη αποστολή του ανθρώπου, για την οποία οι γονείς χρειάζονται κατάλληλη πληροφόρηση, υποστήριξη και η Σχολή Γονέων Προσχολικής Ηλικίας του Δήμου μας στοχεύει ακριβώς σε αυτό.
Η ενεργή συμμετοχή των γονέων και τα πολυάριθμα ερωτήματα που θέτουν, μαρτυρούν το μεγάλο ενδιαφέρον τους, το οποίο μας δίνει δύναμη να συνεχίσουμε την προσπάθεια.»
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
- Τίμησαν τη μνήμη όσων πολέμησαν και αντιστάθηκαν για τίς αξίες και τα ιδανικά της πατρίδας- Στη Χανδρού του Δήμου Μινώα Πεδιάδας
- Η παράσταση «Αρνητικοί Χώροι» στο Κηποθέατρο «Νίκος Καζαντζάκης» από τη Δημοτική Σχολή χορού της ΑΑΗ ΑΕ ΟΤΑ
- 30η Πρόσκληση Δημοτικής Επιτροπής
- Με μεγάλη επιτυχία η μουσική παράσταση «Σκύλος στο Δρόμο» από το Δήμο Ηρακλείου
- ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ TO ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΑΘΛΗΤΙΚΗΣ ΡΟΜΠΟΤΙΚΗΣ – MINOAN ROBOTSPORTS COMPETITION JUNIOR ΧΘΕΣ, ΚΥΡΙΑΚΗ 16 ΙΟΥΝΙΟΥ, ΣΤΟ ΦΙΛΩΝΙΔΕΙΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΛΙΜ. ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ.
- «Πράσινες» δωρεάν μετακινήσεις από τον Δήμο Αλεξανδρούπολης με ηλεκτρικά ποδήλατα
- Ανακοίνωση του Δήμου Νίκαιας-Αγ. Ι. Ρέντη για το γήπεδο ποδοσφαίρου της Νεάπολης
- Έρχεται η 5η Χαρτοδιαδρομή το Σάββατο 15 Ιουνίου στο Δήμο Ηρακλείου από την Αντιδημαρχία Εθελοντισμού